بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران مجموعه: ایدز و انواع اعتیاد کلینیک کمپ ترک اعتیاد آجودانیه اعتیاد چیست؟اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری مزمن است که به دلیل ایجاد رفتاری

1401\05\23 07:13:42


بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران مجموعه: ایدز و انواع اعتیاد کلینیک کمپ ترک اعتیاد آجودانیه اعتیاد چیست؟اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری مزمن است که به دلیل ایجاد رفتاری اجباری و غیرقابل کنترل در فرد برای مصرف مجدد آن، عوارض شدیدی را بر روی مغز ایجاد می‌ کند. البته اعتیاد صرفاً مصرف مواد مخدر نیست

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران مجموعه: ایدز و انواع اعتیاد کلینیک کمپ ترک اعتیاد آجودانیه   اعتیاد چیست؟ اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری مزمن است که به دلیل ایجاد رفتاری اجباری و غیرقابل کنترل در فرد برای مصرف مجدد آن، عوارض شدیدی را بر روی مغز ایجاد می‌ کند.

البته اعتیاد صرفاً مصرف مواد مخدر نیست.   اعتیاد به صورت کلی به عنوان شرایطی که در آن جسم انسان در جهت انجام فعالیت‌ های طبیعی خود به یک ماده و یا یک رفتار خاص وابسته می ‌شود تعریف شده است. اعتیاد یک مشکل اخلاقی نیست بلکه یک بیماری است و مانند هر نوع بیماری جسمانی و روانی که ما روزانه به صورت عادی با آنها روبرو هستیم در فرد ایجاد می‌ شود این بیماری قابل کنترل و شناسایی می‌ باشد که مانند هر نوع بیماری عود کننده‌ ای باید با آن برخورد کرد.   در مورد اعتیاد انتظار بهبودی کامل این بیماری نیست، چون ذات این بیماری عود کننده است اما قابل درمان و کنترل می‌ باشد.   خدمات درمان اعتیاد نیازمند نظارت یک تیم متخصص با تجربه و حرفه ‌ای می‌ باشد و همچنین به زمان مناسب، پیگیری درمانی و جدیت در اداره روند درمان و ارتباط با تیم پزشکی نیاز دارد.   خدمات درمان اعتیاد کمپ آجودانیه • مشاوره رایگان برای ترک اعتیاد • درمان سرپایی بیماران اعتیاد • درمان بستری بیماران اعتیاد • سم زدایی سریع (URD) • سم زدایی فوق سریع (UROD) • خدمات روانپزشکی • خدمات روانشناسی • خدمات علوم اعصاب شناختی • اعزام آمبولانس جهت انتقال بیماران اعتیاد اورژانسی به کلینیک   برنامه‌ های این مرکز برای کسانی است که به دنبال روش‌های درمانی کاملاً پزشکی و علمی در مکانی آرام و با امکانات بیمارستانی و رفاهی مناسب می‌ باشد. تمامی کادر درمانی در کمپ آجودانیه موظف به انجام بهترین خدمات درمان اعتیاد به بیماران هستند و از هیچ خدماتی برای درمان بیمار دریغ نمی‌کنند.   این تعهدی است که تمام کادر پرستاری و پزشکی اعم از روانپزشک، روانشناس، پزشک فوق تخصص قلب، پزشک بیهوشی برای درمان بیماران اعتیاد و اعصاب و روان دارند.   روش ‌های مؤثر برای درمان اعتیاد ۱.

سم زدایی بدن از مواد مخدر اولین هدف برای آغاز درمان سم‌ زدایی بدن از مواد پاکسازی بدن فرد از مواد مخدر است. انجام سم ‌زدایی سریع با مجهزترین امکانات درمانی، تحت نظارت دقیق پزشک متخصص انجام می‌ شود، زیرا علائم ترک مواد می ‌تواند برای بیمار خطرناک باشد.   در روش سم ‌زدایی بدن از مواد مخدر، طی یک دوره درمانی کوتاه مدت، مواد مخدر را از بدن فرد مصرف‌کننده توسط داروهای روانپزشکی خارج می‌کنند. باید توجه داشته باشیم که سم‌ زدایی یک درمان کامل برای ترک اعتیاد مواد مخدر نیست.

از آنجایی که اعتیاد یک بیماری روان شناختی و جسمی است، بیماران بعد از سم زدایی برای درمان مشکلات روحی و تغییرات ساخته شده در مغز که نتیجه سوء مصرف مواد در طولانی مدت بوده، از داروهای روانپزشکی و روان درمانی استفاده می‌کنند.   اما درمان سم زدایی سریع مواد از بدن ممکن است به بیمار کمک کند تا در کوتاه مدت از سوء‌استفاده مواد مخدر و مصرف الکل جلوگیری کند، اما بدون مراقبت و پیگیری، خطر بازگشت به مصرف مجدد مواد اعتیادآور به شدت افزایش می ‌یابد.   ۲. استفاده از داروهای روانپزشکی بعد از ترخیص بیمار بعد از گذراندن دوره درمانی ترک اعتیاد، بصورت ماهیانه تحت نظر روانپزشک ویزیت می‌گردد. این داروهای روانپزشکی بیشتر برای کاهش میل به مصرف مواد مخدر تجویز می‌شوند و همچنین موجب متعادل بودن آرامش روحی و روانی می‌گردد.

اعتیاد می‌تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد، بر سلامت، کار، تحصیل، روابط و امور مالی تاثیر می‌گذارد. اما مشکل اعتیاد را می‌ توان با تحت درمان قرار گرفتن، اداره کرد و شما باید از خودتان انتظار داشته باشید که بهبود یابید، هرچند ممکن است مدتی طول بکشد.   ۳. روان درمانی برای ترک اعتیاد یک روانشناس می‌تواند به شما کمک کند از طریق روان درمانی زندگی شادتر، سالم و سازنده‌تر داشته باشید.

روان درمانی یک درمان مشترک مبتنی بر رابطه بین یک فرد و یک روانشناس است. روانشناس به شما کمک خواهد کرد تا الگو های تفکر و رفتار خود را شناسایی و تغییر دهید و این امر موجب می‌گردد شما احساس بهتر بودن کنید. . .


بازنشر از : بیتوتهکارشناسی خودرو در کرج - تشخیص رنگ ماشین