1402\01\12 15:51:13


مطالعه جدید: زندگی در کنار گربه و سگ می‌تواند آلرژی غذایی در کودکان را کاهش دهد

مطالعات اخیر نشان می‌دهد زندگی با گربه یا سگ خانگی با آلرژی غذایی کمتر در کودکان و نوزادان همراه است.

در مطالعه رفتارهای غذایی بیش از شصت‌وپنج هزار کودک خردسال ژاپنی مشخص شده است آن دسته کودکانی که در اوایل نوزادی یا در طول رشد جنینی در محلی بوده‌اند که سگ یا گربه خانگی حضور داشته است، در مقایسه با سایر کودکان آلرژی غذایی کمتری دارند.

در این مطالعه بیش از شصت‌وپنج هزار کودک در منطقه‌ای به نام «فوکوشیما» در طول دوره جنینی و خردسالی مورد بررسی قرار گرفتند.

از میان این جمعیت، حدود ۲۲ درصد در طول دوره جنینی در محیطی با حضور سگ یا گربه خانگی بوده‌اند. دانشمندان دریافتند میزان آلرژی غذایی این کودکان نسبت به سایرین به‌صورت قابل‌توجهی کمتر است؛ به‌خصوص نسبت به مواد غذایی مانند تخم‌مرغ، گندم و سویا. جالب است بدانید کودکانی که در معرض حضور همسترها بودند (حدود ۰/۹ درصد از کل جمعیت مطالعاتی) به‌طور قابل‌توجهی نسبت به آجیل حساسیت بیشتری داشتند.

آلرژی غذایی

آمار اعلام کرده است در برخی کشورهای پیشرفته، از هر ده کودک، بیش از یک نفر مبتلا به آلرژی غذایی است.

تبلیغات
خرید اینترنتی لباس بچه
خرید اینترنتی لباس بچه

فروشگاه اینترنتی دُرین کیدز فروش اینترنتی لباس کودک با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت .

متأسفانه میزان این آلرژی به‌مرور درحال افزایش است. محققان در تحقیقات قبلی همواره در تلاش بوده‌اند تا علت این مسئله را دریابند و راهکاری برای کاهش یا حذف آلرژی غذایی کودکان ارائه دهند.

در تحقیقات پیشین نشان داده شده بود اگر مادر باردار در طول دوره بارداری در محیطی با حضور سگ مزرعه یا حیوانات مزرعه اعم از مرغ و خروس قرار داشته باشد، میزان آلرژی غذایی کودک کاهش می‌یابد. در مطالعه جدید محققان همین مورد را برای سگ و گربه خانگی بررسی کرده‌اند.

از آنجا که داده‌های این مطالعه توسط مادران در طول بارداری و تولد کودک تا زمان خردسالی گزارش شده بود، به یادآوری دقیق شرکت‌کنندگان متکی است و نمی‌تواند به‌صورت دقیق مشخص کند که آیا لزوماً برای کاهش آلرژی غذایی کودکان، می‌توان آن‌ها را در زمان کودکی در محیط با حضور سگ یا گربه خانگی قرار داد یا خیر.

بااین‌حال، نویسندگان پیشنهاد می‌کنند این نتایج می‌تواند به هدایت تحقیقات آینده در مورد مکانیسم‌های آلرژی غذایی در کودکان کمک کند.

. .


بازنشر از : دیجیاتو