واکسن آنفولانزا تا چه مدت تاثیرگذار است؟ مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان در یک قاعده کلی واکسن آنفولانزا در 3 ماه اول موثرتر است اثر واکسن آنفولانزا چقدر است؟ ا

1401\05\23 07:11:29


واکسن آنفولانزا تا چه مدت تاثیرگذار است؟

واکسن آنفولانزا تا چه مدت تاثیرگذار است؟ مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان در یک قاعده کلی واکسن آنفولانزا در 3 ماه اول موثرتر است اثر واکسن آنفولانزا چقدر است؟ اکثر افراد در صورت مواجه با علائم آنفولانزا اعم از احتقان بینی، سرفه، سردرد، تب و لرز دچار استرس می شوند. بهترین راه مقابله با ویروس آنفرولانزا تزریق واکسن است

واکسن آنفولانزا تا چه مدت تاثیرگذار است؟ مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان در یک قاعده کلی واکسن آنفولانزا در 3 ماه اول موثرتر است   اثر واکسن آنفولانزا چقدر است؟  اکثر افراد در صورت مواجه با علائم آنفولانزا اعم از احتقان بینی، سرفه، سردرد، تب و لرز دچار استرس می شوند.

بهترین راه مقابله با ویروس آنفرولانزا تزریق واکسن است. واکسن های انفولانزا به صورت میانگین به مدت شش ماه بدن را تحت پوشش قرار می دهند.  شاید برای شما نیز این سئوال پیش آید که میزان اثر یک واکسن آنفولانزا چقدر است؟  یک تیم تحقیقاتی درباره میزان اثربخشی و پوشش بدن توسط واکسن آنفولانزا مطالعاتی را انجام داده است. ما در این مقاله قصد داریم درباره تاثیر واکسن آنفولانزا مطالبی را ارائه دهیم.     عملکرد هر بدن در برابر واکسن متفاوت است با این وجود واکسن انفولانزا 6 ماه موثر است   اهمیت دریافت واکسن و میزان اثربخشی واکسن آنفولانزا  به طور کلی بدن هر فرد نسبت به میزان اثربخشی واکسن آنفولانزا یک واکنش نشان می دهد.

به صورت میانگین مدت زمان اثر بخشی واکسن انفولانزا، شش ماه است.   یک متخصص بیماری های عفونتی کودکان به نام ونسارا بر این باور است که در یک قاعده کلی بدن در سه ماه نخست دریافت واکسن بهتر تحت پوشش قرار دارد. با این وجود شش ماه پس از موعد دریافت واکسن بدن در مقابل ویروس ایمن است.  آگاهی از مدت زمان اثربخشی واکسن آنفولانزا در تعیین زمان دریافت آن بسیار حائز اهمیت است.    بیانیه های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری حاکی از آن دارد که فصل آنفولانزا از اوایل پاییز تا اوایل بهار مصادف با ماه مهر الی اردیبهشت تداوم دارد. با این حال شیوع آنفولانزا در بازه زمانی آذر الی اسفند به اوج می رسد.  بهترین زمان برای دریافت واکسن قبل از به اوج رسیدن شیوع ویروس است.

بدین ترتیب توصیه می شود حداقل دو الی چهار هفته قبل از موعد مقرر نسبت به تزریق واکسن آنفولانزا اقدام نمایید.    بهتر است بدانید برای افزایش اثربخشی واکسن ضرورت دارد در خصوص تزریق آن برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، ویروس آنفولانزا در طول یک سال وجود دارد و تنها در فصل انفولانزا به اوج می رسد. بدین ترتیب در صورتی که قبل از فصل آنفولانزا واکسن دریافت نکرده اید، بدن شما تحت پوشش قرار ندارد.    توجه داشته باشید که به صورت سالیانه گونه های آنفولانزا تغییر پیدا می کنند. لذا ضرورت دارد در صورتی که در گذشته واکسن آنفولانزا زده اید، برای مقابله با سویه های جدید مجددا خواستار دریافت واکسن شوید.    قبل از اوج کردن بیمار انفولانزا لازم است واکسن بزنید   افسانه بزرگ در مورد آنفولانزا  دکتر رابه بر این باور است که ویروس آنفولانزا در سه نوع A، B و C شایع است.

انتظار می رود نوع ویروس در فصل های مختلف سال تغییر پیدا کند. واکسن های آنفولانزا در گذشته برای محافظت از بدن در مقابل گونه های گذشته ویروس بهینه شده است و سویه جدید را تحت پوشش قرار نمی دهد.    توصیه می شود افراد به صورت سالیانه واکسن های آنفولانزا را دریافت نمایند. با این وجود در صورتی که پس از تزریق واکسن دچار واکنش های شدید آلرژیکی می شوید می توانید از دریافت آن اجتناب نمایید.  توجه داشته باشید که واکسن آنفولانزا 100% موثر نیست و تنها می تواند احتمال مرگ و میر ناشی از آنفولانزا را کاهش دهد.   گردآوری: بخش سلامت   { .

.


بازنشر از : بیتوتهاستعلام قیمت کارتن لیمینتی